www.svitlovodsk
Головна
Робота
Міські оголошення
Форум
 Візитівка міста  Історія міста  Символіка міста  Карта міста

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

     
 Міська громада
    Засоби масової інформації
    Громадські організації
    Політичні партії
    Видатні люди
    Визначні дати
 
Гуманітарна сфера
    Освіта та наука
    Охорона здоров’я
    Культура
    Історичні пам’ятки
    Спорт
 
Сервіс та дозвілля
    Торгові центри
    Ресторани
    Кінотеатри
    Інтернет-послуги
 
Туризм та відпочинок
    Санаторії
    Будинки відпочинку
    Готелі
    Екскурсії
    Музеї
    Храми
 
Транспорт
 
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

   Історичні та пам'ятні місця. Важливі дати, пов'язані з історією району (міста)   
 
Історичними попередниками міста - є Крилов (з 1822р Новогеоргіївськ), перенесений із зони затоплення водосховищем Кременчуцької ГЕС, село Таборище (на його місці було розпочато будівництво ГЕС і селища гідробудівників.) Спорудження гідроелектростанції розпочато в 1954р. Попередні назви Світловодська - Хрущов і Кремгєс.

Перша писемна згадка про край датується 1190р. "Київським літописом" і представляє землі на яких виник Крилов - місцем для ловів (полювання) князів .

Як місто, Крилов був започаткований в червні 1615р. : "коли Польський король на прохання старости Чигиринського Даниловича дарував Крилову Магдебурзьке право. В 1625р. біля села Таборища відбулася битва козаків з Польським військом, яка відома під назвою прийнятої угоди-Куруківська. Відомо, що в Крилові була козацька скарбівниця. Село Таборище своєю назвою зобов'язане табору козаків. Так 1647 роком датується перебування в Криловській фортеці в ув'язненні Богдана Хмельницького.

На місці теперішнього спортивного комплексу стояла церква в стилі українського бароко, збудована на кошти Петра Сагайдачного. Про неї писав поет-земляк, "Почесний громадянин" Світловодська Віктор Соколов.

В 1732р. слобода була підпорядкована Миргородському полку, а в 1741р. стала сотенним містечком під назвою Крилов шанець. З 1754 року в Крилові перебуває штаб сербських граничарів-пандурів. Більшість сіл району перетворюється в шанці, змінючи не лише свій уклад а і назви.

У 1821р. місто було віднесене до Орденського кірасирського полку , доля якого була пов'язана з перебуванням у ньому майбутнього поета А.Бета, в спогадах якого є опис тогочасного міста.

Місто здобуло славу завдяки ремісникам, особливо столярам і бондарям, , екіпажних справ майстрам. Табурище відоме майстрами з обробки граніту, гончарних глин. За даними1910р. в Новогеоргіївську щороку проводилось 10 ярмарків.

Селище Власівка підпорядковане міській раді, бере свій початок з середини XVI століття, коли козак на прізвисько Власенко, заснував поселення. Власівський кар'єр -місце, де знайдено найбільшу на території області кількість решток викопних тварин бізонів, турів, мамонтів.

[версія для друку]
 
Міська влада
   Міський голова
 
Економіка міста
   Основні галузі
   Підприємства
   Банки та фінансові організації
 
Кременчуцька ГЕС
 
     Міські служби
 
     Фотогалерея
 
Українські міста в Iнтернеті


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


 
META-Ukraine