www.svitlovodsk
Головна
Робота
Міські оголошення
Форум
 Візитівка міста  Історія міста  Символіка міста  Карта міста

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

     
 Міська громада
    Засоби масової інформації
    Громадські організації
    Політичні партії
    Видатні люди
    Визначні дати
 
Гуманітарна сфера
    Освіта та наука
    Охорона здоров’я
    Культура
    Історичні пам’ятки
    Спорт
 
Сервіс та дозвілля
    Торгові центри
    Ресторани
    Кінотеатри
    Інтернет-послуги
 
Туризм та відпочинок
    Санаторії
    Будинки відпочинку
    Готелі
    Екскурсії
    Музеї
    Храми
 
Транспорт
 
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

   Пам'ятники міста   
 
В самому центрі міста знаходиться парк культури і відпочинку імені Т.Шевченка, де в 1978р. було встановлено пам'ятник Кобзарю (скульптор А.Мацієвський, архітектор А.Губенко)

Пам'ятником історії є будинок в якому жив Герой соціального праці М.Д.Карпов. Сьогодні в ньому розміщено міський краєзнавчій музей.

В 1975р. під час будівництва водоводу "Дніпро Кіровоград було виявлено давне поховання, яке датується IV-Ш ст. до. не. Сьогодні поховання є пам'ятником археології - ґрунтовим могильником скіфської культури.

Найбільше в місті пам'ятників монументального мистецтва, які увічнюють подвиг народу у Великій Вітчизняній війні, так в 1956р. було перенесено із зони затоплення водосховищем Кременчуцької ГЄС на міський цвинтар пам'ятник з братської могили загиблих воїнів при звільнені Новогеоргіївська в грудні 1943р. Того ж року тут було встановлено пам'ятник і перенесено могилу борців за Радянську владу, загиблих від рук бандитів в 1918-1920р. Пам'ятник встановлено в Хмельницькому мікрорайоні міста на могилі радянських воїнів, які загинули при визволенні с. Таборище і в селищі Власівка.

На честь XX річчя Перемоги було встановлено обеліск (архітектури Самохвалов, Маяк, Мощенський).

В ознаменування 30-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні на Приморському бульвару було урочисто відкрито пам'ятник загиблим при форсуванні Дніпра, сюди ж було перенесено з села Бугруватка і урочисто перезахоронено останки невідомого солдата .

У визволенні краю від фашистів у 1943 р. брали участь воїни 5 гвардійської повітряно - десантної дивізії, в пам'ять про їх подвиг на вул. Гагаріна встановлено пам'ятний технічний знак - літак МІГ-19 .

Об'єктами архітектурної спадщини України у Світловодську є Палац культури і будинки по вул. Шевченко і вул. Суворова, які були збудовані в 1954-1956 рр.

[версія для друку]
 
Міська влада
   Міський голова
 
Економіка міста
   Основні галузі
   Підприємства
   Банки та фінансові організації
 
Кременчуцька ГЕС
 
     Міські служби
 
     Фотогалерея
 
Українські міста в Iнтернеті


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


 
META-Ukraine