Світловодськ - сайт міста

www.svitlovodsk.osp-ua.info

Кременчуцька ГЕС - третя ступінь Дніпровського каскаду, здана в експлуатацію у 1959 році і виконує особливу роль в енергетичному комплексі України, вона є швидкодіючим аварійним резервом потужності енергосистеми. Окрім цього, створення великого Кременчуцького водосховища відіграє значну роль у використанні зрошувальних систем півдня України і у забезпеченні дніпровською водою Криму. З утворенням Кременчуцького водосховища на Дніпрі почало інтенсивно розвиватися рибне господарство. У створі гідровузла, що розташований вище, м. Кременчука, ширина долини Дніпра досягає 12 км.

Кременчуцька ГЕС є 3-м ступенем каскаду гідроелектростанцій на р. Дніпро.

Кременчуцька ГЕС перебуває в експлуатації з 1959 р., коли став до ладу 1-й агрегат. Останній, 12-й, агрегат Кременчуцької ГЕС було введено в експлуатацію у 1960 р.

Водосховище Кременчуцької ГЕС - одне з найбільших в Україні, багаторічного регулювання. Площа дзеркала водосховища - 2250 км2. Повний об'єм водосховища - 13,52 км3, корисний об'єм - 8,97 км3.

До складу споруд Кременчуцького гідровузлу належать: будівля ГЕС, прилягаюча до нього бетонна водозливна гребля, земляні греблі, шлюз, ВРП-330 кВ і 154 кВ.

Загальна довжина напірного фронту гідроспоруд Кременчуцької ГЕС - 12,4 км, пропускна здатність - 21000 м3/сек.

На Кременчуцькій ГЕС встановлено 12 вертикальних гідроагрегатів сумарною встановленою потужністю 625 МВт.

Турбіни - поворотно-лопаткового типу, потужністю 58 МВт (напір 14,2 м), виробництва ВАТ "Турбоатом" (м. Харків, Україна).

Генератори - зонтичного типу, потужністю 57,2 МВт і напругою - 13,8 кВ, виробництва НВО "Електроважмаш" (м. Харків, Україна).

Будівля ГЕС - без машинного залу. Конструктивно складається з 6-ти агрегатних блоків по 2 агрегати в кожному і блоку монтажного майданчику. Роль машинного залу виконує турбінне приміщення. Над кожним агрегатом встановлено кришку, яку можна знімати.

Електричну схему скомпоновано в чотири укрупнених блоки, кожний з яких складається з 3 генераторів і трансформатора. Видача потужності здійснюється по 3-х лініях 330 кВ і 7-мох лініях 154 кВ.

Середньорічне виробництво електроенергії Кременчуцькою ГЕС дорівнює 1506 млн. кВт.г. при напорі 14,2 м.