Світловодськ - сайт міста

www.svitlovodsk.osp-ua.info

В самому центрі міста знаходиться парк культури і відпочинку імені Т.Шевченка, де в 1978р. було встановлено пам'ятник Кобзарю (скульптор А.Мацієвський, архітектор А.Губенко)

Пам'ятником історії є будинок в якому жив Герой соціального праці М.Д.Карпов. Сьогодні в ньому розміщено міський краєзнавчій музей.

В 1975р. під час будівництва водоводу "Дніпро Кіровоград було виявлено давне поховання, яке датується IV-Ш ст. до. не. Сьогодні поховання є пам'ятником археології - ґрунтовим могильником скіфської культури.

Найбільше в місті пам'ятників монументального мистецтва, які увічнюють подвиг народу у Великій Вітчизняній війні, так в 1956р. було перенесено із зони затоплення водосховищем Кременчуцької ГЄС на міський цвинтар пам'ятник з братської могили загиблих воїнів при звільнені Новогеоргіївська в грудні 1943р. Того ж року тут було встановлено пам'ятник і перенесено могилу борців за Радянську владу, загиблих від рук бандитів в 1918-1920р. Пам'ятник встановлено в Хмельницькому мікрорайоні міста на могилі радянських воїнів, які загинули при визволенні с. Таборище і в селищі Власівка.

На честь XX річчя Перемоги було встановлено обеліск (архітектури Самохвалов, Маяк, Мощенський).

В ознаменування 30-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні на Приморському бульвару було урочисто відкрито пам'ятник загиблим при форсуванні Дніпра, сюди ж було перенесено з села Бугруватка і урочисто перезахоронено останки невідомого солдата .

У визволенні краю від фашистів у 1943 р. брали участь воїни 5 гвардійської повітряно - десантної дивізії, в пам'ять про їх подвиг на вул. Гагаріна встановлено пам'ятний технічний знак - літак МІГ-19 .

Об'єктами архітектурної спадщини України у Світловодську є Палац культури і будинки по вул. Шевченко і вул. Суворова, які були збудовані в 1954-1956 рр.