Світловодськ - сайт міста

www.svitlovodsk.osp-ua.info
Тренінг для членів виборчих комісій відбувся у Світловодську
30.09.2015

 21 і 22 вересня тренери-консультанти Центральної виборчої комісії та Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) Анатолій Стоян і Сергій Чернов провели навчання членів Світловодської районної, Світловодської міської та Власівської селищної виборчих комісій з питань, що стосуються місцевих виборів 25 жовтня 2015 року. Навчання було дуже цікавим і корисним. Адже прийнятий зовсім недавно новий Закон України "Про місцеві вибори" дуже відрізняється від того, що діяв раніше.

До того ж практично ніхто із членів цих новостворених комісії його ще не встиг досконально вивчити. Тренери-консультанти, використовуючи технічні засоби навчання, терпляче навчали слухачів всім нюансам нового Закону. Наприклад, для багатьох слухачів стало одкровенням, що віднині монополія на висунення депутатів до місцевих рад належить виключно місцевим осередкам політичних партій.Те ж стосується і дільничних виборчих комісій, хоч правом висунення до них наділені і кандидати в мери (які, до речі, можуть і самовисуватися). Або що при збігу певних умов може статися так, що, наприклад, у районній раді не буде депутата - представника якого-небудь села.Членами комісій не сприймалося і те, що кандидат, навіть набравши 100% голосів у своєму окрузі, але якщо партія, що його висунула, не пройде 5%-й рубіж, то в місцеву раду він не пройде. Велику дискусію викликав у слухачів і очікуваний виборчий бюлетень. Адже якщо своїх кандидатів висунуть всі місцеві партії, яких як у місті, так і районі більше 100, то цей бюлетень може сягати в довжину до кількох метрів!

А що так звані і широко розрекламовані "відкриті списки" — практично фікція, бо у бюлетені, цілком імовірно, крім назви партії стоятиме лише одне, перше прізвище із всього висунутого партією списку кандидатів. Але така реальність нового Закону про вибори і дотриматись його виконання — це обов’язок виборчих комісій.

На черзі — таке ж навчання і членів дільничних виборчих комісій, яке відбудеться 5 жовтня. Але тоді ми уже хоч знатимемо всіх претендентів на крісло міського голови.


 


 


 


 


 


 


Інтернет - видання Світловодська