Світловодськ - сайт міста

www.svitlovodsk.osp-ua.info
Світловодськ:Спасо-Преображенський храм відтепер вінчатиме Хрест головного купола
24.10.2015

 11 жовтня у селі Талова Балка Світловодського району відбулася неординарна і навіть можна сказати, історична подія – освячення Хреста і великого куполу храму Преображення Господня.

 


 


Цей старовинний храм, розташований у Таловій Балці – місце дійсно особливе. Коли заходиш до нього – виникає неймовірне хвилююче відчуття від дотику до чогось величного і таємничого. Тут ніби зупинився час, а усі проблеми і метушня сьогодення відступають на задній план, відкриваючи серце особливому, значному і важливому.

 


 


Багато років велися розмови про необхідність реконструкції храму, побудованому у 1806 році, але лише у травні 2014 року, завдяки добровільним пожертвам, розпочалися роботи по його відновленню. Наразі тут встановлені вікна, відремонтовано дзвіницю, встановлений хрест на малий купол, а тепер вже освячено і Хрест головного куполу.

 


 


 


Враховуючи важливість цієї події, чин освячення надкупольного Хреста Спасо-Преображенського храму звершив Преосвященніший єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп, а участь у таїнстві освячення взяли: секретар Олександрійської єпархії протоієрей Анатолій Штанько, прес-секретар Олександрійської єпархії протоієрей Віталій Коваленко, благочинний Світловодського округу протоієрей Олександр Коваленко, благочинний Олександрійського округу протоієрей Михайло Бобурка, благочинний Компаніївського округу протоієрей Євгеній Гуменюк, настоятель Спасо-Преображенського храму архімандрит Серафім (Краснов), ієрей Євгеній Каліновський. 

 


 


 


Стати свідками та учасниками цієї урочистої неординарної події виявили бажання і світловодці, і жителі Світловодського району. Багато віруючих православних християн округу приєдналися до духовенства у єдиній молитві до Бога. Лише цього дня у них була унікальна можливість торкнутися святині – головного надкупольного Хреста, який віднині вінчатиме Спасо-Преображенський храм.

 


 


 


 


"Цей хрест – це символ перемоги Христа над смертю і у вас є змога, можливо, один раз у житті доторкнутися до цього знаку перемоги Христової над гріхом, і тим самим ще раз ствердитися у вірі, надії і милості Божій, яка ніколи нас не покидає" – зазначив, звертаючись до присутніх єпископ Боголєп. 


 


 


 


А дякуючи людям, які доклали зусиль задля того, щоб ця подія відбулася, Преосвященніший єпископ вручив благодійникам архієрейські грамоти.

 


 


 


 


 


 


 


Інтернет -  видання Світловодська