Світловодськ - сайт міста

www.svitlovodsk.osp-ua.info
Світловодськ:Петро Сагайдачний — овіяний славою подвигів
25.02.2016

 Продовжуємо тему перейменування вулиць. Рішенням міської ради №79 від 14 січня 2016 року вулицю Пархоменка перейменовано на вулицю гетьмана Петра Сагайдачного.

Гетьман реєстрового козацтва, видатний діяч української історії, Петро Конашевич-Сагайдачний народився (ймовірно) 1582 року на Самбірщині в сім’ї українського шляхтича. Він здобув на той час ґрунтовну освіту — навчався у найкращій тоді на Україні школі князя Костянтина Острозького та у школі Львівського братства. 

На Запорозькій Січі проявив себе як талановитий козацький керівник.

Очолюване Сагайдачним 40-тисячне військо відіграло вирішальну роль у розгромі Річчю Посполитою (1621 р.)турецької армії під Хотином.

Петро Конашевич-Сагайдачний також брав участь у походах на Молдавію та Ливонію. Під його проводом відбулися походи козаків у Крим та Турцію, були здобуті Очаків, Перекоп, Синоп, Кафа, доходив він і до Константинополя. 

Сагайдачний прагнув зміцнити положення козацтва, домогтися його незалежності від польської шляхти, послабити національне та релігійне гноблення на Україні. За участю П.Сагайдачного на Україні у 1620 році була відновлена православна монархія, ліквідована після Брестської унії 1596 року. Разом з усім козацьким військом гетьман вступив до Київського братства, забезпечивши таким чином його захист і підтримку. Помер 20 квітня 1622 року від поранення, отриманого під час битви під Хотином. Похований на Подолі у Києві, при церкві Богоявленського братства. Своє майно Петро Конашевич-Сагайдачний заповів на освітні, наукові та благодійні цілі. 

Гетьман має пряме відношення до нашого краю. Адже на його кошти в Табурищі була зведена церква — козацька яса. Архівних матеріалів, звичайно, у музеї немає, але підтверджень цього факту є чимало. Про це можемо прочитати і в статті С.Плачинди, написаній більше 30 років тому "Хто стане рятівником і господарем Ревучого?": 

 


 


Інтернет - видання Світловодська