Світловодськ - сайт міста

www.svitlovodsk.osp-ua.info
Малюнки світловодських дітей побачать у США та країнах Європи
12.04.2016

12 квітня роботи талановитих юних світловодських художників — учасників Всеукраїнського конкурсу "Щаслива дитина — квітуча Україна", в числі інших дитячих робіт з усієї України вирушать до Сполучених Штатів Америки.

 


Як розповів нам ініціатор і організатор конкурсу — власник Кіровоградської художньої галереї "Єлисаветград" Микола Цуканов — це вже не перша мистецька посилка з роботами юних художників, яка вирушає за кордон. Так, наприкінці лютого роботи учасників конкурсу були відправлені до Німеччини та Швейцарії, де наразі успішно експонуються в Берліні та Ньоні, а на початку квітня — до Лондону (Англія) та Чикаго (США).Як зізнався нам Микола Цуканов, ідея проведення подібного конкурсу виникла у нього після проведення навесні 2015 року Світловодського пленеру, під час якого світловодські діти — вихованці ЦДЮТ, мали змогу взяти майстер-класи у досвідчених художників України, та й самі продемонстрували неабиякі художні здібності. Ось тоді, побачивши талановиті дитячі роботи, власник відомої приватної галереї і вирішив приділити більше уваги дитячій творчості. І ні на хвилину не пошкодував, адже на конкурс надійшли дійсно прекрасні роботи юних талантів.

 


Усього ж у участь у конкурсі "Щаслива дитина — квітуча Україна" взяли 767 дитячих робіт з 56 міст України. Конкурс тривав з вересня по грудень 2015 року, а його переможці отримали призи від визнаних майстрів пензля.

 


По завершенні конкурсу дитячі малюнки залишилися в галереї "Єлисаветград", власник якої вирішив, що світ повинен побачити такі гарні роботи. Тож, домовився про їх експозицію в різних куточках світу, знайшовши українців, готових допомогти в цьому питанні. Серед тих, хто відгукнувся на цей заклик — редактор щотижневого всеукраїнського видання Юхим Мармер та художниця Христина Катракіс.

 


Зацікавилися дитячими малюнками і болгари — голова обласної громадської організації об\'єднання болгар "Нашите Хора" Сергій Осадчий та голова об\'єднання громадських ініціатив м.Софія Веселін Сотіров, завдяки яким 20 дитячих робіт вирушили до Болгарії.

 


Отже, нині у Швейцарії демонструється робота світловодчанки Аліни Гасюк, у Німеччині — нашої землячки Катерини Ткаченко, у Болгарії — Ніколь Голубової та Аліни Гасюк, в Англії — Єлизавети Мельник, а у США — Катерини Ткаченко, Ксенії Сенченко та Лізи Швець.

 


На переконання Миколи Цуканова, цей проект має важливе соціальне і навіть політичне значення:

 


 


Інтернет - видання Світловодська