Світловодськ - сайт міста

www.svitlovodsk.osp-ua.info
Про якість питної води в місті Світловодськ та селищі Власівка
05.07.2016

Вона може містити в собі також збудників хвороб вірусної природи: гепатиту А (хвороби Боткіна), гастроентериту, поліомієліту, хвороби Коксакі та ін. Тому, враховуючи екологічну ситуацію, питання належної очистки питної води та контролю її якості з кожним роком стає все більш актуальним не лише для нашої країни, але й для всього світу.Особливої уваги стан водопостачання населення якісною питною водою набув після випадку масового захворювання мешканців м.Ізмаїл та с. Броска Ізмаїльського району на гострі кишкові інфекції в червні поточного року. За даними проведеного розслідування, причиною спалаху була питна вода, забруднена внаслідок надзвичайної ситуації природного характеру (рясних дощів).Щодо стану водопостачання населення міста та смт.Власівка — містян постачає питною водою СВКГ ОКВП "Дніпро-Кіровоград" з Кременчуцького водосховища, власівчан — КВКП "Водограй" з підземних свердловин. На міському водогоні вода перед подачею в мережу проходить комплекс споруд по очистці, на власівському — обробку бактерицидними лампами.Відомчий лабораторний контроль здійснюється на обох водогонах, моніторингові дослідження за якістю питної води з них проводиться Світловодським районним лабораторним відділенням Відокремленого підрозділу Олександрійський МВЛД ДУ "Кіровоградський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України".За даними Світловодського лабораторного відділу, за І півріччя 2016 року відібрано та досліджено 35 проб питної води з водогону СВКГ ОКВП "Дніпро-Кіровоград" (без відхилень) та 49 проб з водогону КВКП "Водограй" (з них 2 проби не відповідали за бактеріологічними показниками, але повторно відібрані проби відповідали вимогам нормативів).


Тобто ситуація з якістю водопостачання є стабільною. Але, зважаючи на спекотні погодні умови, Держпродспоживслужба все ж радить світловодчанам та власівчанам не нехтувати правилами особистої гігієни при використанні водопровідної питної води для миття продуктів та приготування їжі, а для пиття використовувати кип’ячену воду.

 


Питання якості питної води, що подається населенню міста та смт.Власівка, залишається на контролі Держпродспоживслужби і буде висвітлюватись і надалі.

 


 


Інтернет - видання Світловодська