www.svitlovodsk
Головна
Робота
Міські оголошення
Форум
 Візитівка міста  Історія міста  Символіка міста  Карта міста

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

     
 Міська громада
    Засоби масової інформації
    Громадські організації
    Політичні партії
    Видатні люди
    Визначні дати
 
Гуманітарна сфера
    Освіта та наука
    Охорона здоров’я
    Культура
    Історичні пам’ятки
    Спорт
 
Сервіс та дозвілля
    Торгові центри
    Ресторани
    Кінотеатри
    Інтернет-послуги
 
Туризм та відпочинок
    Санаторії
    Будинки відпочинку
    Готелі
    Екскурсії
    Музеї
    Храми
 
Транспорт
 
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

   Міські новини   
 
25.02.2016 16:14
Світловодськ:Петро Сагайдачний — овіяний славою подвигів

 Продовжуємо тему перейменування вулиць. Рішенням міської ради №79 від 14 січня 2016 року вулицю Пархоменка перейменовано на вулицю гетьмана Петра Сагайдачного.

Гетьман реєстрового козацтва, видатний діяч української історії, Петро Конашевич-Сагайдачний народився (ймовірно) 1582 року на Самбірщині в сім’ї українського шляхтича. Він здобув на той час ґрунтовну освіту — навчався у найкращій тоді на Україні школі князя Костянтина Острозького та у школі Львівського братства. 

На Запорозькій Січі проявив себе як талановитий козацький керівник.

Очолюване Сагайдачним 40-тисячне військо відіграло вирішальну роль у розгромі Річчю Посполитою (1621 р.)турецької армії під Хотином.

Петро Конашевич-Сагайдачний також брав участь у походах на Молдавію та Ливонію. Під його проводом відбулися походи козаків у Крим та Турцію, були здобуті Очаків, Перекоп, Синоп, Кафа, доходив він і до Константинополя. 

Сагайдачний прагнув зміцнити положення козацтва, домогтися його незалежності від польської шляхти, послабити національне та релігійне гноблення на Україні. За участю П.Сагайдачного на Україні у 1620 році була відновлена православна монархія, ліквідована після Брестської унії 1596 року. Разом з усім козацьким військом гетьман вступив до Київського братства, забезпечивши таким чином його захист і підтримку. Помер 20 квітня 1622 року від поранення, отриманого під час битви під Хотином. Похований на Подолі у Києві, при церкві Богоявленського братства. Своє майно Петро Конашевич-Сагайдачний заповів на освітні, наукові та благодійні цілі. 

Гетьман має пряме відношення до нашого краю. Адже на його кошти в Табурищі була зведена церква — козацька яса. Архівних матеріалів, звичайно, у музеї немає, але підтверджень цього факту є чимало. Про це можемо прочитати і в статті С.Плачинди, написаній більше 30 років тому "Хто стане рятівником і господарем Ревучого?": 

 


 


Інтернет - видання Світловодська


 

 
Міська влада
   Міський голова
 
Економіка міста
   Основні галузі
   Підприємства
   Банки та фінансові організації
 
Кременчуцька ГЕС
 
     Міські служби
 
     Фотогалерея
 
Українські міста в Iнтернеті


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


 
META-Ukraine