www.svitlovodsk
Головна
Робота
Міські оголошення
Форум
 Візитівка міста  Історія міста  Символіка міста  Карта міста

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

     
 Міська громада
    Засоби масової інформації
    Громадські організації
    Політичні партії
    Видатні люди
    Визначні дати
 
Гуманітарна сфера
    Освіта та наука
    Охорона здоров’я
    Культура
    Історичні пам’ятки
    Спорт
 
Сервіс та дозвілля
    Торгові центри
    Ресторани
    Кінотеатри
    Інтернет-послуги
 
Туризм та відпочинок
    Санаторії
    Будинки відпочинку
    Готелі
    Екскурсії
    Музеї
    Храми
 
Транспорт
 
Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

   Міські новини   
 
11.03.2016 17:44
Світловодськ:Особливості Шевченко — 202!

 Цьогорічне відзначення 202-ї річниці з дня народження українського Поета, Пророка й Мислителя Тараса Шевченка зазнало у Світловодську майже парадоксальних змін: і влада, і осередки націонал-патріотичних політсил провели його (відзначення) спільно. 9 березня.

За очільництва ж містом Юрія Котенка різні масові заходи і Шевченківські дні — не виняток, зазвичай обходились без його промов. Як правило, від влади головувала на них тодішня секретарка міськради Зінаїда Климчук. А осередки політичних партій націонал-патріотичного спрямування, на кшталт "Свободи", намагались всіляко відокремитись від "злочинної влади", обираючи для візиту до Кобзаря іншу годину.

Воно й не дивно — "Свобода" одна з найчисельніших фракцій у міській ради, а "свободівець" Юрій Сапянов у ній є секретарем. Але його на врочистих… не було. Як і не було нинішнього мера Валентина Козярчука. Зате був… Котенко разом з іншими лікарями Світловодської ЦРЛ, яку він наразі очолює. Були і перші особи Світловодської райради та другі з райдержадміністрації, які, також, намагалися проводити аналогічні заходи відокремлено від "гороцьких"… 

Звісно, все це позначилось на велелюдності шевченкового пошанування в однойменному Парку, куди, окрім представників міської та районної влад, прийшли і учні місцевих закладів освіти, і лікарі ЦРЛ, і просто, свідомі громадяни. 

Варто також зауважити, що сьогоднішнє дійство відбулося "під знаком" Надії Савченко — нашої мужньої льотчиці, життя якої (через "сухе" голодування) може обірватися будь-якої миті у казематах агонізуючої кривавої Росії. Чимало присутніх тримали світлини із зображенням української героїні. А у промовах заступниці міського голови Анни Нестеренко, секретаря райради Романа Домбровського, голови МО ВО "Батьківщина" Таїси Гончаренко, у тій чи іншій мірі, рефреном звучали слова на підтримку Надії з одночасною вимогою до кремлівських катів негайно її звільнити. 


 


Дуже змістовним і повчальним був виступ "просвітянки" Єлизавети Неводничої. За тривалістю він був найдовшим, але воно того варте… Пані Єлизавета, без допоміжних "шпаргалок", органічно поєднала хронологію нетривалого шевченкового життя з його поезіями, відповідними до того чи іншого періоду. Чимало з поезій Кобзаря наче списані з сьогоднішнього дня — всі ті ж ординці-московіти, все ті ж гречкосії-тубільці, ладні "останню сорочку із своєї матері здерти" тощо. 

 


 


Та все ж, те, що місто і район, і партії різні зібрались цьогоріч разом, засвідчило, що настало, нарешті, серед українців прозріння, а значить "і буде син, і буде матір, і будуть люди на землі".

 


 


 


Інтернет - видання Світловодська 

 
Міська влада
   Міський голова
 
Економіка міста
   Основні галузі
   Підприємства
   Банки та фінансові організації
 
Кременчуцька ГЕС
 
     Міські служби
 
     Фотогалерея
 
Українські міста в Iнтернеті


Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


 
META-Ukraine